Aug. 27-én érkeztünk meg a szöuli Incheon reptérre összesen 14 óra utazgatás után, enyhén kómás állapotban. Nagyon tiszta, csillvill volt minden. Az épületkomplexum futurisztikus hangulatot árasztott, az íves üvegtető, meg a beszélő futópadló mind jelezte, hogy elég nagy távolságot repültünk otthonról.
A bevándorlási ellenőrzés viszonylag rövid volt, utána a reptéri expressz vonatjárattal 42 perc alatt bementünk a vonatpályaudvarra (messze van a reptér a várostól). A Daegu városában levő Kyungpook egyetemre szól az ösztöndíjunk, ez az ország délkeleti részében van, kb 260 km volt az út. Mivel a KTX nevű 300 km/h-val közlekedő gyorsvonattal mentünk, hamar ment. A jegyeket egyszer sem ellenőrizték, valószínűleg senkinek nem fordul meg a fejében a bliccelés, csakúgy, mint Magyarországon. Ha.
A daegui pályaudvaron már vártak a "buddy"-k. Minden külföldi cserediák automatikusan kap egy helyi tanulót, aki segít az ügyes-bajos dolgok elintézésében, beilleszkedésben, meg egyébként is, havernak. Irány az egyetem taxival. Jó nagy dugó volt, mert éppen zajlott az atlétikai világbajnokság, és a hosszútávú futó számok miatt sok utca le volt zárva. A taxisok nagy többsége meglehetősen őrült módon vezet, csak az erős gáz és a tövig fék fokozatokat ismerik.
A szálláshelyünk az egyetem egyik kollégiuma. Extra, hogy a szobákon nem kulcsos, hanem pin kódos a zár (ami természetesen zenél minden nyitás/zárás alkalmával). Továbbá a kollégium épületébe és a menzára való bejutáshoz a kézfej érhálózata alapján azonosít egy ketyere, mint a science fictionban. Sajnos gyakran többször kell vele próbálkozni, elsőre nem ereszt.
Érkezés után pár napig még a jetlaggel küzdöttünk a sok adminisztrációs futkározás közben, ám amint kicsit csillapodtak a dolgok rögtön elindult a kulturális élet, elindultunk valami kocsmafélét keresni. Mint hamar megtudtuk, Koreában mindenhol, ahol alkoholt szolgálnak fel, automatikusan és ingyen jár rágcsálnivaló hozzá, amit szorgosan után is töltenek. Továbbá a helyi nemzeti ital, a szodzsu ijesztően olcsó, egy nullaharminchármas üveg 1500 won körül mozog, ami kevesebb, mint 300 forint. Kell még tudni, hogy 20%-os, és rögtön levonhatók a következtetések. Ízre megszólalásig vodka, talán egy picit édeskés néha. A drágább fajta rizsből készül, az olcsóbb édeskrumpliból és tápiókából, plusz némi édesítő. A sör viszont sajnos nem annyira jó, és drágább is picit, mint otthon.
Kulturális feature, hogy senki nem önt alkoholt magának, illetve a önteni, és fogadni is két kézzel kell, a tisztelet jeléül.
Söröznek a srácok |
Hamarosan jön update képekkel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése